پلنر چیست؟

پلنر یا دفتر برنامه‌ریزی چیست؟

با پلنر مستر راد و برنامه نویسی، سوپر قهرمان زندگی خود باشید.

شاید برای شما هم بسیار پیش آمده باشد که در آستانه سال جدید، ماه جدید و یا حتی هفته ای جدید و یکی از همین شنبه های نیامده، تصمیم گرفته باشید که برای روزهایتان برنامه ریزی کنید. در این حالت ما به شما استفاده از یک پلنر یا دفتر برنامه ریزی را پیشنهاد می‏کنیم.

نوشتن کارها یک روش قدیمی برای انجام آن است. پلنرهای کاغذی نیز یک ابزار قدیمی و ثابت شده هستند که با در اختیار داشتن یک طرح بصری و فضای مناسب برای نوشتن یادداشت‏ها، لیست کارها و ایده‏ها در انجام هر چه بهتر آن به شما کمک می‏کنند. تنها مشکل این است که پلنرمستر راد، تنها زمانی مفید و موثر است که به طور منظم و مداوم مورد استفاده قرار بگیرد و اگر هر از گاهی از آن استفاده کنید هیچ کمکی به ساماندهی شما نمی‏کند. پس فراموش نکنید که ایجاد این روال و عادت، بسیار مهم و تاثیرگذار است.

در ادامه چند نکته درباره چگونگی شروع کار با پلنرمستر راد و مواردی را برایتان بازگو می‏کنیم که کمک می‏کند بهره‏وری بیشتری هنگام استفاده از آن ببرید. چرا که با یادگیری نحوه استفاده از پلنر مستر راد، می‏توانید از مدیریت زمان لذت ببرید و از همه مهمتر، استرس کمتری داشته باشید. همچنین احساس خوب تیک خوردن کارهای روزانه‏تان را تجربه کنید و با خیالی آسوده از اینکه یک روز مفید را سپری کرده‏اید، برای روز بعد آماده شوید.

تصمیم بگیرید از چه مدل پلنر مستر راد می‏خواهید استفاده کنید.

پلنرهای کاغذی مستر راد انواع مختلفی دارند و در چهار گروه متفاوت قرار می گیرند :

پلنر روزانه مستر راد         پلنر هفتگی مستر راد       پلنر ماهانه مستر راد        پلنر بدون تاریخ مستر راد

2. پلنر متناسب با هدف خود را پیدا کنید.

این پلنر باید به گونه‏ای باشد که به شما ایده برای برنامه‏ ریزی هر چه بهتر بدهد. شما با آن احساس راحتی کنید و علاوه بر آن بتوانید مسیر حرکت و یا سیر پیشرفت خود را نیز ارزیابی کنید.

3.هر روز در یک زمان مشخص برای روز بعدتان برنامه ریزی کنید.

برنامه هر روز را شب قبل از آن بنویسید. این کار به شما کمک می کند با ذهنی باز و آماده به استقبال فردایتان بروید. همچنین در طول روز ذهنتان از وظایف و کارهایی که نگران فراموش شدن آن هستید، خالی می شود.

4. برنامه منظم هفتگی داشته باشید.

پایان هر هفته، یک برنامه کلی برای هفته جدید بنویسید. با این کار علاوه بر آنکه یک چشم انداز کلی نسبت به اهداف و وظایف هفته پیش رو به دست می آورید، این شانس را دارید که برنامه هایتان را در طول هفته جا به جا کنید، برخی از آنها که محدودیت زمانی برای انجام ندارند را به ترتیب اهمیت در روزهای مختلف بچینید و پایان هفته می بینید که اهداف کلی هفته نیز در کنار برنامه های روزانه تان انجام شده است.

5. از بخش ماهانه پلنرهای مستر راد استفاده کنید.

اکثر پلنرها یک بخش برنامه ریزی ماهانه دارند. در این بخش بهتر است ابتدای هر ماه، برنامه ها و مناسبت هایی که می‏دانید تغییر نمی‏کنند را بنویسید. ثبت تاریخ‏هایی مثل روز تولد، سالگرد ازدواج، سررسید موعد پرداخت تسهیلات، صورتحساب ها و … همچنین نوشتن اهداف کلی یک ماه به شما این ایده را می‏دهد تا برنامه شفاف تری برای هر هفته و هر روز آن داشته باشید.

6. برای برنامه ریزی تان تنها از یک پلنر استفاده کنید.

بهترین راه این است که تمام اهداف و برنامه هایتان را در یک پلنر بنویسید. بنابراین مجبور نیستید با پلنرهای مختلف یا سررسیدهای گوناگون سر و کله بزنید. ضمن اینکه دیدن یک لیست هر چند طولانی و تیک زدن هر کاری که انجام شده است، به مراتب حس بهتری به شما داده و نگرانی چک کردن سایر پلنرها و فراموش شدن یک مناسبت مهم از سررسید را از بین می برد.

7. با رنگ ها کدگذاری کنید و استیکرها را به کار بگیرید.

با استفاده از خودکارهای رنگی و استیکرهای خاص، کارهای هر روزتان را دسته بندی و تفکیک کنید. این کدگذاری ضمن آنکه ترتیب الویت لیست‏تان را مشخص می‏کند، کمک می‏کند چشم شما در یک نگاه کلی سریعتر به اهداف مهم برسد. این کار ابتدایی‏ترین و ساده‏ترین روش برای صرفه جویی در زمان و استفاده مفید از یک پلنر کاغذی است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.